Biológiai kísérletek - A fény érzékelése

Idén is sor került a TDN-en a biológiai kísérletekre. Szerda délben rendezték meg, és a diákok a biológia előadóba becsődülve színültig megtöltötték a termet.

Akkora tömeg gyűlt össze, hogy az első- és másodéveseket el kellett küldeniük a tanároknak.

Ezután a padokat egy sorba rendeztük, és kitettünk rájuk legalább tíz bonctálcát. Minden tálca mögé beállt egy végzős, biológia faktos diák, hogy ő vezesse a boncolást.

Ekkor Lauf tanárnő kiosztotta a kísérlet tárgyait, a marhaszemeket. Az első reakció enyhe döbbenet volt, de kis idő múlva mindenki örömmel hallgatta a végzősöket. Miután a nagyok végeztek egy szemmel, mi is kipróbálhattuk a műveleteket. Gumikesztyűt húztunk, és saját kezünkkel szedtük ki a szemlencsét, vágtuk ki a retinát, és néztük, hogy mi is rejlik egy szemben.

A végére minden tartalék szem elfogyott, minden gumikesztyű elhasználódott.

Bátran állíthatjuk, hogy az érdekeltek számára igazán érdekes és tanulságos dolgokat láthattunk, hallhattunk.