TDN 2016 - Filmek napja

Idén rendeztük meg először a Toldys Diáknapokon a Filmek Napját, az 1.b-s tanulók ötlete alapján.

A korábban megrendezett Népek Napja helyetti esemény nagy sikert aratott iskolánkban. A verseny lényege az volt, hogy az osztálytermet be kellett rendezni a filmre jellemzően, majd a történetet kellett benne a közönség számára „visszahozni”.

Ezt minden osztály máshogy oldotta meg. Volt, aki kvízt csinált hozzá, és volt, aki jeleneteket játszott le a filmből.  Egy rövid videóval a végén összegezni kellett az elhangzottakat, „kedvcsinálóként”, mintha a film előzetesét látnánk.

Az öt induló osztály közül vajon melyik nyeri meg a versenyt?

Az 1.a és az Avengers, akik kvízjáték formájában vitték színre az eseményeket?

Az 1.b a Gyalog-Galoppal, akik a legjellegzetesebb jelenetekkel mutatták be a filmet a közönség számára?

A 2.a A nagy Gatsbyvel, akik a filmforgatás eseményeihez vitték közelebb a nézőket, ezáltal egy rendezés kulisszatitkait mutatva be?

Vagy talán a 3.a, akik jelentekkel idézték fel előttünk a Macskafogó vicces részeit?

Esetleg a 3.b, akik a komoly Keresztapa című filmet mutatták be?

Az eredmény nemsokára kiderül!

A nyertes természetesen nem marad díjazás nélkül, stílusosan Oscar-díjjal jutalmazza a közönségből verbuválódott zsűri.

Reméljük, jövőre is megrendezzük ezt a nagyszerű eseményt!