Látogatás a zsinagógában2018. január 22-én a rendkívüli tanítási rendnek köszönhetően jutottak el a 8. és a 9. évfolyam diákjai a Frankel Leó úti zsinagógába.

Nem először jártak itt toldysok, és a korábbi alkalmakhoz hasonlóan most is nagyon érdekes és közvetlen előadás keretében mesélt diákjainknak Verő Tamás, a zsinagóga rabbija a zsidó vallási szokásokról, a közösség ünnepeiről és hétköznapjairól. Megnézhettük közelről a Tórát és a Tóraszekrényt, kezünkbe vehettük az imaszíjat és a héber- és magyar nyelvű imakönyvet, valamint a különböző kérdések nyomán a mai budapesti zsidóság életébe is betekintést nyerhettünk. Őszintén remélem, hogy a vallási és kulturális ismeretek bővítése mellett a látogatás tanulóink nyitottságát és a más szokásokat és vallást követő emberek iránti toleranciáját is erősítette.