Néprajzi Múzeum - közösségimunka-lehetőség


Írta:


2015. szeptemberétől folyamatosan várjuk a jelentkezéseket - egyénileg és iskolánként is - a Néprajzi Múzeum iskolai közösségi szolgálatos foglalkozásaira.

Az első közös programot, amely ráhangoló / felkészítő jellegű, és amelyen több iskola jelentkezői együtt vesznek részt, 2015. november 6-án, pénteken 15 órai kezdettel tartjuk a Néprajzi Múzeumban, a földszint 11-es teremben:

2015. november 6. péntek, 15.00 - 18.00 IKSZ nyitott programindító workshop: Múzeum a bőröndben

A következő alkalom november 10-én, kedden 16 órától egy rendhagyó, közös kiállítás felfedezési program, ami szintén egyfajta felkészülést jelent a további múzeumi feladatokra:

2015. november 10. kedd, 16.00 - 19.00 Mission impossible 2.0 - museum version (kiállítási szabaduló játék)

A Néprajzi Múzeum iksz programjára érvényes, hogy a diákok felkészítő foglalkozásokon vesznek részt, ami segíti a kiállítási anyag (vagy anyagrész) megtanulását, a közvetítési módszertan elsajátítását és gyakorlását. A felkészítés után a néprajzis ikszesek "diákszakértőként" nemcsak tárlatvezetésekbe, múzeumpedagógiai foglalkozásokba, látogatókutatásba, hanem kiállítások rendezésébe és más felemelő múzeumi feladatokba is bekapcsolódhatnak.

A programokon való részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges!

Joó Emese, etnográfus, múzeumpedagógus

További információ, letölthető dokumentumok ide kattintva.

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék