Márka Adrienn kupasorozat-győztes!

A 3.b-s úszóval készítettünk interjút, aki megnyerte a Gymnasiade kupasorozatot.

Van-e végső célkitűzésed , amit úszói pályád csúcsán el szeretnél érni?

Igen, van mindig is arról álmodtam, hogy egyszer kijutok az egyik olimpiára, remélem ezt sikerül megvalósítani a jövőben.

Mi a fő motivációd, ami a kemény edzések mögött áll?

Erre csak egy jól ismert mondást tudok használni: a munka mindig meghozza a gyümölcsét!

Van-e bármilyen kiskori konkrét élményed, ami miatt az úszás ilyen fontos az életedben?

Nem igazán tudok egyet kiemelni, kiskoromban a szüleim elvittek egy úszóedzésre, és miután megtanultam, biztattak, hogy folytassam, és mára az életem fontos részévé vált.

Mit tartasz a legnagyobb kihívásnak a hétköznapi életben sportolóként?

Egyfolytában sietni kell mindenhova, néha nem bírok lépést tartani, illetve nagayon nehez egyszerre megfelelni az iskolában és a sportban is.

Befolyásolja-e az úszás a tanulmányi eredményeidet?

Van, amikor nem jut túl sok idő a tanulásra, akkor általában a szüneteket próbálom kihasználni rá - persze van olyan, hogy egy dolgozatra nem tudok rendesen felkészülni, de nem igazán szokott gátolni az úszás a tanulásban.

Nélkülöznöd kell-e a barátaidat úszóelfoglaltságaid miatt?

Nem, nem kell őket nélkülöznöm, a hétvégéim néha szabadok, akkor tudunk találkozni, és ugye a suliban is együtt vagyunk.

Hetente hány edzésed van?

Általában 10 úszó és 3 szárazföldi, és bár nagyon szeretem az úszást, néha elég megterhelő.

Utolsóként tudnál-e mesélni a Gymnasiade nevű rangos kupasorozatról, aminek nyertese vagy?

Nagyon jól éreztem magam, első nap csak utaztunk, a második napot az ismerkedésre szántuk, illetve vízibemutatókat nézhettünk (műugrás, vízibalett), utána volt egy bemelegítő edzés, majd 3. és 4. nap a verseny. A szervezés kicsit gyenge volt és zűrzavaros, például ezt azon is észrevettük, hogy mindenkit egyszerre küldtek el ebédelni! Rengeteget álltunk sorba, de ezt az időt is eltöltöttük beszélgetéssel, szuper volt!

Köszönjük az interjút, reméljük, sikerül elérni az olimpiai nevezést!